تغییر از خود تو آغاز می شود
درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

یك هفته با IT

نوشته شده توسط:ایمان حیدر
پنجشنبه 17 مرداد 1387-10:08 ق.ظ

یك هفته با IT
زیاد پیامك نزنید
جام جم آنلاین: هفته گذشته خبرهایی از داخل و خارج كشور حكایت از آن داشتند كه ارسال پیامك زیاد، مشكلاتی برای كاربران تلفن همراه در پی خواهد داشت. در حالی كه سرویس پیامك همچنان محبوب ترین و البته پولسازترین سرویس برای بیشتر اپراتورهای كشور محسوب می‌شود، ولی یكی از مسوولان مخابرات به یكی از خبرگزاری‌های كشور اعلام كرده كه ارسال بیش از حد پیامك می‌تواند منجر به سوختن سیمكارت شود.
اگر چه سیمكارت‌ها دارای یك عمر مفید هستند و پس از مدتی بسته به نوع استفاده یك كاربر، دچار سوختگی و مرگ می‌شوند ولی كارشناسان می‌گویند ارسال زیاد پیامك باعث افزایش فشار حجم اطلاعات و در نتیجه كاهش عمر سیمكارت می‌شود ؛ در حالی كه قیمت پیامك‌های لاتین نیز در كشور افزایش یافته و نرم‌افزار فشرده‌ سازی پیامك‌های فارسی كه ارزان‌تر از پیامك‌های لاتین نیز هستند هم هنوز فراگیر نشده‌اند ، به نحوی كه بر اساس آخرین آمار منتشر شده؛ از حدود 25 میلیون مشترك تلفن همراه، حدود 300 هزار نفر اقدام به برداشت فایل این نرم افزار از سایت اپراتور اول كرده‌اند.

اما گران‌تر شدن قیمت ارسال پیامك و احتمال كوتاه شدن عمر سیمكارت، تنها دلایل توصیه كارشناسان به ارسال زیاد پیامك نبود، چرا كه پزشكان انگلیسی به جوانان هشدار دادند به دلیل این كه تلفن‌های همراه از لحاظ ارگونومیكی برای نوشتن بیش از حد پیام كوتاه طراحی نشده‌اند، ممكن است نوشتن بیش از حد پیامك به درد و تورم تاندون‌های انگشت شست و مچ دست منتهی شود.

بر اساس نتایج این تحقیقات، از هر 6 انگلیسی یك نفر هنگام نوشتن پیامك در دستان خود احساس ناراحتی می‌كند و شمار اندكی نیز از ناراحتی در مچ دست، بازو، گردن و شانه‌هایشان گله‌ دارند.

به گفته‌ سخنگوی انجمن فیزیوتراپ‌های انگلیس، كاربران باید در مورد تناوب، مدت و كثرت پیام‌نویسی خود فكر كنند و پیام‌ها كوتاه و با استفاده از حروف اختصاری و قابلیت پیشگوی متن در تلفن نوشته شوند. پیامك نوشتن باید بین مدت 5 تا 10 دقیقه محدود شود و در صورت استفاده نكردن از تلفن باید از نگه داشتن آن اجتناب كرد تا از خستگی ماهیچه‌ها جلوگیری شود.

از موضوع ضرورت كاهش علاقه به پیامك كه بگذریم، هفته گذشته كشور چشم بادامی‌ها در صدر توجه رسانه‌ها قرار داشت. كشور چین این روزها با چالش‌ها و مشكلات زیادی در ساماندهی بازی‌های المپیك مواجه است، چرا كه مخالفان داخلی این كشور هرگاه فرصتی برای ابراز مخالفت خود در حضور رسانه‌های بین‌المللی پیدا كنند، نهایت استفاده را از این فرصت خواهند كرد.

لذا توجه رسانه‌ها نیز این روزها بیشتر به حال و هوای مسائل این كشور جلب شده است. خبر اول در مورد چین این بود كه تنها شبكه تلویزیونی چینی زبان بدون سانسور در چین به علت آنچه فشارهای وارده از سوی دولت این كشور عنوان شده است، از شركت ماهواره‌ای خود خواست پخش برنامه‌هایش را متوقف كند.

این موضوع با توجه به  بازی‌های المپیك پكن ، موجب شده تلویزیون نیوتنگ ناامید از پس گرفتن ماهواره خود، از گروه‌های حامی آزادی بیان و رسانه‌ كمك بخواهد.

خبری دیگر از چین نیز حاكی بود این كشور با زیرپا گذاشتن قولش برای فراهم كردن دسترسی بلامانع به اینترنت اعلام كرد خبرنگاران پوشش دهنده‌ بازی‌های المپیك به برخی سایت‌های اینترنتی دسترسی نخواهند داشت.

اعلام سانسور اینترنت، جدیدترین مورد از رشته مشكلات این كشور است كه با نزدیكی به بازی‌های المپیك و به ‌دنبال مباحثی همچون آلودگی هوا، حقوق بشر و حملات تروریستی از سوی رسانه‌ها برجسته می‌شود.


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic