تغییر از خود تو آغاز می شود
درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

مهرماه،

نوشته شده توسط:ایمان حیدر
جمعه 22 شهریور 1387-12:09 ب.ظ

مهرماه،
زنگ‌خطر فوتبال ایران به صدا در‌می‌آید
جام جم آنلاین: 11مهرماه سال جاری، آخرین مرحله بازدید نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از لیگ برتر فوتبال ایران است و چنانچه شرایط مورد نظر آنها فراهم نباشد، زنگ خطر فوتبال ایران بار دیگر به صدا در می آید.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا در آخرین مرحله بازدید خود از شرایط لیگ برتر فوتبال ایران به منظور تعیین سهمیه کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا، مهرماه جاری وارد تهران می‎شوند.

در چند ماه گذشته دو موضوع مورد تذکر نمایندگان AFC در ایران بوده که "حق پخش تلویزیونی" و "اصلاح اساسنامه باشگاه ها از دولتی به شرکت های تجاری" بوده است.

با تلاش اعضای فدراسیون فوتبال و رییس سازمان لیگ، بحث اصلاح اساسنامه ها به طور کلی حل شده اما حق پخش تلویزیونی همچنان در پیچ و خم تصمیمات سلیقه ای جای مانده است.

دو نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا شامل "سوزوکی" و "کاتو" در آخرین مرحله از بازدید دوره‎ای خود از کشورهای آسیایی به تهران می آیند تا با ارزیابی وضعیت نهایی لیگ فوتبال ایران، موارد اصلاحی اساسنامه باشگاههای لیگ برتر، مدارک ارائه شده از سوی سازمان لیگ برتر و رفع نواقص مورد نظر AFC را مورد بررسی و ارزیابی نهایی قرار دهند.

نمایندگان AFC در نشست های جداگانه ای با دبیرکل و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، موارد مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تعیین سهمیه تیم های باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا را بحث و بررسی خواهند کرد.

در این نشست همچنین آخرین وضعیت دریافت حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ برتر ارائه خواهد شد که می تواند نقش بسزایی در افزایش امتیازات لازم برای کسب حداکثر سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

بر اساس طرح جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، از سال 2009، در نظر گرفتن سهمیه کشورها برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا، براساس نمرات کسب شده لیگ های ملی مشخص خواهد شد.

طبق سهمیه بندی جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ های آسیایی که براساس نمرات ارزیابان AFC به بیش از 400 امتیاز دست یابند، می توانند از چهار سهمیه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برخوردار شوند. این امتیازات با کسب 300، 200 و 100 به ترتیب به 3 ، 2 و 1 سهمیه کاهش خواهد یافت.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات