تغییر از خود تو آغاز می شود
درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

جلسه نهم تا دوازدهم

نوشته شده توسط:ایمان حیدر
چهارشنبه 29 آبان 1387-03:37 ب.ظ


  جلسه نهم تا دوازدهم
آشنایی با اندازه گیری دامن و شلوار، برش دامن و آستر و بادوخت دامن

جلسه نهم
آموزش اندازه گیری دامن و شلوار
آموزش الگوی دامن به صورت سایز بندی و شخصی دوزی و نحوه تنگ كردن آن  دامن ، مادر الگو

در چهارسایز اصلی، سایز به اضافه 10 نصف دور باسن و سایز منهای 3 نصف دور كمر. برای برش دامن مستطیلی به طول قد دامن و به عرض 4/1 دور باسن +1 برای پیش و 4/1 دور باسن منهای 1 برای پشت رسم می كنیم. از كمر باسن بزرگ را كه نصف سایز می باشد می كشیم و سپس نصف آنرا باسن كوچك می نامیم، 5/3 سانت از پهلو علامت زده با خط كش آستین به باسن بزرگ وصل می كنیم وسط بالای دامن سه سانت علامت زده ، برای پیش دو سانت از باسن كوچك پایین تر و برای پشت سه سانت مانده به باسن بزرگ علامت زده و ساسون را می كشیم. ساسون را می بندیم و پیش از وسط نیم سانت تا ساسون و پشت را از وسط یك سانت تا درز بغل بصورت منحنی خالی می كنیم. در شخصی دوزی و یا سایزهای دیگر 4/1 دور كمر را همراه باضافه و منهای یك و مقدار ساسون در پیش و پشت علامت زده در صورت زیاد و كم شدن فاصله تا پهلو با دادن دو ساسون و یا كم كردن مقدار ساسون فاصله را تا پهلو به حدود 5/3سانت می رسانیم.

   دامن فون

برای دامن فون به پایین دامن راسته 4 سانت اضافه می كنیم و 5/1 سانت بالا می آییم سپس این نقطه را مستقیم به باسن بزرگ وصل نموده و از پایین به صورت منحنی آرامی به پنج سانت مانده به وسط دامن وصل می نماییم. طوری كه در وسط بیشترین فاصله را بگیرد.
برای دامن خمره ای (تنگ) از پایین دامن 4 سانت به داخل و یك سانت به پایین می رویم و این نقطه را به وسیله منحنی آرامی به ده سانت مانده به باسن بزرگ و در پایین به وسط دامن مستقیم وصل می كنیم. دامن های تنگ و راسته چاك یا پیلی لازم دارند.

   جلسه دهم
آشنایی بابرش دامن و آستر

در این قسمت طریقه پهن كردن پارچه های آهار دار روی میز خط كشی و برش دامن را سه به اضافه برش آستری آن انجام می شود.

   هدف

با اجرای برش، هنرجویان با ریزه كاریهایی كه برش داریم آشنا گردیده و با علاقه برنامه را دنبال می كند.    جلسه یازدهم
آشنایی بادوخت دامن

دوخت دامن شامل دوخت چاك پشت با اطوی آن، دوخت زیپ، دوخت ساسونها با اطوی آن و دوخت درز بغل به اضافه تا انداختن پای دامن و چسباندن آن به وسیله زانفیكس

   هدف

با اجرای این نحوه دوخت هنرجویان متوجه می شوند نظم و ترتیبی كه در دوخت به مرحله اجرا در می آید تا چه میزان در پیشبرد كار مؤثر است.    جلسه دوازدهم

دوخت و وصل كردن آستر باضافه دوخت و اطوی بندینك آماده كردن كمر بالایی چسب و وصل آن به دامن

   هدف

در مرحله آغازین برش، هنرجویان لازم است شاهد پایان یافتن یك نمونه با توضیحات كامل باشند.  نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات