تغییر از خود تو آغاز می شود
درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

آموزش خیاطی

نوشته شده توسط:ایمان حیدر
چهارشنبه 29 آبان 1387-03:38 ب.ظ


  جلسه سیزدهم و چهاردهم
آشنایی باالگوی دامن پیلی و حذف ساسون دامن و الگوی دامن های مدل دار  جلسه سیزدهم
آشنایی باالگوی دامن پیلی

آموزش پیلی های دامن شامل پیلی دو قلو و یك طرف وسط ، جلوی دامن پیلی، یك طرف روی پا، چند پیلی روی پا    هدف

پیاده كردن پیلی ها به این فرم تنها در مورد دامن ها نیست بلكه پیلی ها در بالاتنه با شكلی ساده تر به همین فرم در می آیند.    دامن های پیلی دار

برای یك پیلی وسط جلوی دامن ده سانت به وسط آن اضافه می كنیم و چون دو لا بریده می شود مجموعه پیلی به 20 سانت می رسد مقدار پیلی در اختیار خودمان است این پیلی می تواند یك طرف و یك یا دو قلو باشد، برای پیلی دو قلو و اینكه لبه پایین آن صاف بایستد یك سانت از مقدار لبه پایین پیلی كم می كنیم و آن را با خطی جدید به لبه اصلی پیلی روی باسن بزرگ می رسانیم خط را مستقیم ادامه داده و تا كمر می رسانیم هر مقدار كه از كمر گرفته شد از مقدار ساسونها كم می كنیم. تمام دامنهای پیلی دار مبحث ما، پیلی تا باسن بزرگ دوخته می شود. برای داشتن پیلی یك طرف و یا دو قلو روی پا خط وسط ساسن را ادامه داده، آن محل را باز می كنیم.
مقدار پیلی از 16 تا 20 سانت می باشد. اگر پیلی یك طرف باشد لبه پایین آن 5/1 سانت باز می شود كه مانند قبل عمل كرده و ساسون را هم هر مقدار كه باشد با پیلی تا باسن كوچك می گیریم .
9 سانت برای سایز 37 به موازات خط وسط دامن به طرف روی پا خط می كشیم. این فاصله در سایز های مختلف یك سانت كم و زیاد می شود.


پیلی های سه عددی روی پا – با فاصله 5/3 سانت می باشند هر مقدار كه روی پیلی باشد دو برابر آن را باید به زیر پیلی بدهیم فاصله های خط كشی شده جای پیلی ها با قیچی جدا شده و به اندازه دو برابر زیر پیلی به وسط آن اضافه می كنیم دو طرف وسط و كنار دامن را هم به طرفین می چسبانیم. لبه تیزی پایین پیلی ها نیم سانت باز می شود و مانند قبل عمل می شود مقدار ساسون هم در تعداد پیلی ها تقسیم شده و تا باسن كوچك گرفته می شود. هر گاه تعداد پیلی ها بیشتر شود فاصله آنها هم كم می شود. برای پیلی روی یك پا احتیاج به یك الگوی كامل جلو داریم، و فقط روی پای چپ پیلی می دهیم. می توانیم روی الگو خطهای گوناگون كشیده و با برشی قسمت پایین را پیلی داد می توان یك طرف جیب و طرف دیگر پیلی داشت می توان گوشه پایین را در سمت چپ بصورت یك مستطیل كه لبه آن كج بطرف بالا باشد از قسمت درز برش زده و مستطیل را پیلی های كوچك دو سانتی داد (علت اصلی برش كج و یا منحنی در بالای این نوع پیلی آن است كه جای درز برای دوخت پیلی ها به دامن داشته باشیم)
معمولا این تیكه پیلی را بصورت جدا بریده و به نصف زیر پیلی اول دامن می دوزیم.
   جلسه چهاردهم
آشنایی با حذف ساسون دامن و الگوی دامن های مدل دار

حذف ساسون دامن كه الگوی آن به تنهایی یك مدل دامن و از آن می توان به عنوان الگوی آستر دامن ترك و كلوش استفاده كرد. به اضافه طریقه فون و راسته كردن آن، و تبدیل راسته به مدل ماهی و توضیح برش آن و آموزش برش دامن های مدل دار شامل تنگ پایین كلوش بصورت برش ساده و مدل دار – چند طبقه چین دار – اسكاتلندی و دامن دراپه را در این جلسه آموزش می دهیم.


برای حذف ساسون خط وسط آنرا تا پایین ادامه می دهیم و از پایین تا سه سانت مانده به ساسون قیچی می كنیم، ساسون را می بندیم با قد دامن 70 پایین دامن 8 تا 9 سانت باز شود.برای آستر دامن فون یا كلوش از این الگو استفاده می شود. برای دامن فون بدون ساسون 4 سانت از وسط جلو كم می كنیم. و آنرا تا محل بریدگی خط كشیده و می بریم. برای چرم، جیر، مخمل و دوشس كه ساسن نمی توان داد از این الگو استفاده می شود.

 نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic