تغییر از خود تو آغاز می شود
درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

موفقیت تیم ها، تنها ملاک AFC نبوده است

نوشته شده توسط:ایمان حیدر
شنبه 9 آذر 1387-04:19 ب.ظ

جام جم آنلاین: علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال گفت: موفقیت تیم های ایرانی در رقابت های آسیایی ، تنها ملاک کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای انتخاب بهترین فدراسیون سال 2008 قاره کهن نبوده است.فدراسیون فوتبال ایران هفته گذشته در مراسم انتخاب بهترین های فوتبال آسیا ، عنوان برترین فدراسیون این قاره انتخاب شد.

کفاشیان روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود : کنفدراسیون فوتبال آسیا هشت معیار را برای انتخاب بهترین فدارسیون سال آسیا در نظر گرفته بود که خوشبختانه ایران توانست امتیازات لازم را برای احراز این عنوان کسب کند.

وی سازمان لیگ برتر را نخستین معیار کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انتخاب بهترین فدراسیون سال این قاره اعلام کرد و گفت: ایران توانست با کسب بیش از 340 امتیاز حداکثر سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورد.

کفاشیان بخش آکادمی فوتبال، پروژه گل سه ، آموزش ، استعدادیابی و تحقیق و پژوهش را دیگر معیار مهمی دانست که توجه نمایندگان کنفدارسیون فوتبال آسیا را به خود جلب کرد.

رییس فدراسیون فوتبال اظهار داشت : کسب عنوان نخست تیم فوتبال نوجوانان و تیم ملی فوتسال در رقابت های قهرمانی آسیا و راهیابی فوتبال ساحلی به جام جهانی فرانسه از موفقیت های کمیته تیم های ملی در یک سال اخیر است که برای کنفدراسیون فوتبال آسیا مهم بود.

وی طرح «آسیا ویژن» را یکی دیگر از مهمترین عوامل در انتخاب ایران به عنوان بهترین فدراسیون سال آسیا خواند و گفت : در آینده نزدیک استان فارس به عنوان ویژن آسیا معرفی خواهد شد.

کفاشیان با بیان اینکه ایران در طرح آسیا ویژن فراتر از آسیا حرکت می کند ، تصریح کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است زمانی که هیات های فوتبال استان ها قوی عمل کنند، فدراسیون ها نیز عملکرد مطلوبی خواهند داشت که خوشبختانه ایران در این زمینه فعالیت های خوبی را آغاز کرده است.

وی توسعه فوتسال و فوتبال بانوان ، کسب میزبانی های مختلف ، انطباق اساسنامه جدید با ساختار فدراسیون و تدوین سند چشم انداز 20 ساله را از دیگر موفقیت های ایران در کسب بهترین فدراسیون سال آسیا اعلام کرد.

کفاشیان با تاکید بر این نکته که تلاش فدراسیون های گذشته باعث کسب این عنوان شده است ، اظهار داشت : بدون شک از این پس ، نگاه نمایندگان فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و کنفدراسیون فوتبال آسیا به برنامه ها و فعالیت های ایران دقیق تر خواهد شد که این موضوع شرایط را برای فدراسیون سخت تر خواهد کرد.

وی نگهداشتن عنوان بهترین فدراسیون آسیا را بسیار دشوار خواند و گفت : هیات ها و باشگاه ها باید تلاش فراوانی را برای حفظ معیارهای کنفدارسیون فوتبال آسیا انجام دهند.

رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه چهار سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا تنها برای دو سال به ایران داده شده است ، افزود : باشگاه ها باید در این مدت معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا را رعایت کنند تا ایران بتواند با حداکثر سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود کسب میزبانی رقابت های بین المللی را با اهمیت خواند و اظهار داشت : این امر باعث می شود تا مسئولان هیات ها و باشگاه ها مجبور به تجهیز ورزشگاه های خود شوند.

«به طور مثال ورزشگاه تختی تهران در ظرف سه ماه استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای میزبانی رقابت های غرب این قاره بدست آورد که این امر در نهایت منجر به تجهیز این ورزشگاه شد».

کفاشیان یکی از مشکلات کنونی ورزشگاه ها را متوجه فدراسیون فوتبال دانست و گفت : در صورتی که پیش از ساخت ورزشگاه ها، استانداردهای فیفا و AFC در اختیار هیات ها و باشگاه ها قرار داده می شد، هم اکنون ایران ورزشگاه هایی با استانداردهای بین المللی در اختیار داشت.

وی اضافه کرد: در همین رابطه ، فدارسیون با ارسال نامه ای به هیات های استان ها و باشگاه ها از آنان خواسته است تا تمامی معیارهای فیفا و AFC را در ساخت ورزشگاه های خود رعایت کنند تا دیگر با مشکل برگزاری رقابت های بین المللی در کشور مواجه نشویم.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات