تغییر از خود تو آغاز می شود
درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

ازدواج مانند سریال در مسیر زاینده‌رود

نوشته شده توسط:ایمان حیدر
پنجشنبه 4 آذر 1389-08:49 ب.ظ

قاتل از قصاص نجات‌یافت
ازدواج مانند سریال در مسیر زاینده‌رود
جام جم آنلاین: با تلاش هیات صلح و سازش دادسرای جنایی تهران، جوانی كه به اتهام قتل یك دختر 16 ساله در یك قدمی قصاص قرار داشت، از مرگ حتمی نجات یافت. پدر مقتول پس از ازدواج با مادر عامل قتل، از حقوق قانونی خود گذشت و با اعلام رضایت پرونده برای رسیدگی به جرم عمومی به دادگاه ارسال شد.

به گزارش «جام‌جم»، غروب 27 مهر سال 86 صاحب باغی در فردوسیه شهریار با مشاهده جسد دختر جوانی در این محل، موضوع را به مركز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش كرد و ماموران با حضور در محل با جسد دختر 16 ساله‌ای كه با ضربات سنگ به قتل رسیده بود، مواجه شدند.

با دستور انتقال جسد به پزشكی قانونی و شناسایی خانواده مقتول، پرونده در پلیس آگاهی شهریار بررسی شد و با سرنخ‌هایی كه در این ارتباط به دست آمد مشخص شد جوانی به نام امید با این دختر در ارتباط بوده است.

در حالی كه دستور قضایی برای بازداشت امید صادر شده بود، وی 2 روز پس از جنایت خود را به پلیس معرفی كرد و با اعتراف به قتل دختر 16 ساله گفت: از چندی پیش با خدیجه (مقتول)‌ ارتباط پنهانی داشتم و زمانی كه او اصرار كرد با یكدیگر ازدواج كنیم تا آبروی خانوادگی‌اش حفظ شود، من نیز به دلیل داشتن همسر، او را به قتل رساندم.

محاكمه و حكم قصاص

با اعتراف متهم و بازسازی صحنه جنایت پرونده با صدور كیفرخواست به دادگاه كیفری استان تهران ارسال و پس از محاكمه متهم در شعبه 74 دادگاه كیفری، وی با درخواست قصاص از سوی پدر مقتول به مجازات مرگ محكوم شد كه حكم صادره در شعبه 37 دیوان عالی كشور تایید و هفته گذشته برای اجرا به شعبه اجرای احكام دادسرای جنایی تهران ارسال شد. با تشكیل جلسه هیات صلح و سازش و تلاش قاضی جابری‌ دادیار اجرای احكام و پورمكری عضو این هیات، پدر مقتول به شرطی حاضر به گذشت از حقوق قانونی خود شد كه با مادر متهم كه چند سال پیش به دلیل اعتیاد همسرش از او جدا شده بود، ازدواج كند.

با پیشنهاد ازدواج از سوی پدر مقتول، مادر متهم نیز این پیشنهاد را پذیرفت و پس از عقد، پدر دختر 16 ساله رضایت خود را اعلام كرد. با ثبت رضایت و نجات جوان متهم به قتل از مجازات قصاص، دادیار اجرای احكام پرونده را به دادگاه جزایی ارسال كرد تا در خصوص مجازات عمومی جرم تصمیم‌گیری شود.
نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic